איך להיגמל מציפרלקס

עובדות ציפרלקס

עבור אנשים מסוימים, שימוש ארוך טווח בתרופות נוגדות דיכאון הכרחי. אבל אחרים עשויים לרצות בסופו של דבר להפסיק לקחת את התרופות שלהם. זה עשוי להיות בגלל תופעות לוואי לא רצויות, החלפת תרופות, או פשוט בגלל שהם מרגישים שהם לא צריכים את התרופה יותר.

אם אתה רוצה להפסיק ליטול ציפרלקס, חשוב לדבר עם הרופא שלך על הורדת המינון שלך לאפס, במקום להפסיק בפתאומיות את התרופה. זה יעזור לך להימנע מתסמיני גמילה.

ciprofloxacin facts

תסמיני גמילה

התסמינים ומשך הגמילה יכולים להיות שונים עבור כל אחד. אצל רוב האנשים התסמינים קלים, אבל אצל אחרים הם יכולים להיות רציניים יותר ולהימשך זמן רב יותר. תסמינים נפוצים של גמילה כוללים:

 • דִכָּאוֹן
 • חֲרָדָה
 • נִרגָנוּת
 • שינויים במצב הרוח
 • תסמינים דמויי שפעת, כולל הזעת יתר, צמרמורות, כאבים וכאבי ראש
 • בחילות או בעיות קיבה אחרות
 • סְחַרחוֹרֶת
 • אובדן תיאבון
 • נדודי שינה
 • חלומות חיים או סיוטים
 • רגליים חסרות מנוחה, או חוסר שליטה אחר בתנועה, כגון רעידות
 • רגישות לצליל או לצלצולים באוזניים
 • חוסר תחושה או כאב בגפיים
 • רעידות מוח, שיכולות להרגיש כאילו אתה מקבל מכות חשמל לראש שלך

טיפים יעילים

הורדת ציפרלקס יכולה להיות קשה. זה יכול להעלות הרבה רגשות מורכבים. שמירה על טיפים אלו יכולה לעזור לתהליך לעבור בצורה חלקה ככל האפשר.

דבר ראשון עם הרופא שלך

שוחח תמיד עם הרופא שלך אם זה רעיון טוב או לא להפחית את התרופה שלך. אם הם מסכימים שהטיפוס מתאים לך, הם יכולים לעזור לך לתכנן את הדרך הטובה ביותר לעשות זאת.

תן צ'אנס לציפרלקס

מומחים ממליצים ליטול תרופות נוגדות דיכאון למשך שישה עד תשעה חודשים לפחות. באופן אידיאלי, אתה צריך לקחת אותם לפחות שישה חודשים לאחר שאתה מתחיל להרגיש טוב יותר.

אולי תרצה להפחית תרופות נוגדות דיכאון כי אתה מרגיש טוב יותר, אבל זה יכול גם אומר שהתרופה עובדת בשבילך. ירידה מוקדם מדי גורמת לדיכאון לחזור יותר.

דע מה משפיע על המתח שלך

משך הזמן שהטיפוס שלך לוקח תלוי בהרבה דברים, כולל:

cough

 • סוג התרופה שאתה נוטל, מכיוון שלחלקן לוקח יותר זמן לעזוב את המערכת שלך מאשר לאחרים
 • מינון התרופה הנוכחי שלך, מכיוון שלמינונים גבוהים יותר בדרך כלל לוקח יותר זמן להתחמצן
 • האם היו לך תסמינים משינויים תרופתיים קודמים, שעלולים לגרום לרופא שלך להמליץ ​​על הפחתה איטית יותר כדי לנסות להימנע מהם

זכרו שההתחמצנות יכולה לקחת זמן

קח את הזמן שלך ואל תתייאש אם נראה שהטיפוס שלך לוקח הרבה זמן, או לוקח יותר זמן מאנשים אחרים שאתה מכיר שהפחיתו את התרופות שלהם. כל אחד שונה ומגיב אחרת.

השתמש בלוח שנה של מצב רוח

לוח שנה של מצב רוח יכול לעזור לך לעקוב אחר איך אתה מרגיש בזמן שאתה מתחדד. מעקב אחר מצבי הרוח היומיומיים שלך יכול לעזור לך לדבר עם הרופא שלך אם יש לך תסמיני גמילה, ויכול לעזור לך לקבוע אם הדיכאון שלך חוזר.

שמור על הרגלים בריאים תוך כדי ירידה

הקפידו על תזונה בריאה, התעמלו באופן קבוע והפחיתו מתח ככל האפשר. זה לא רק יכול לעזור להפחית את הסיכון שלך לסימפטומים מתדרדרים, אלא יכול גם לעזור להפחית את הסיכון שלך לדיכאון בעתיד.

לדוגמה, סקירה של 25 מחקרים מצאה שפעילות גופנית יכולה לעזור לאנשים לנהל את הדיכאון שלהם. פעילות גופנית מתונה עד נמרצת הייתה מועילה במיוחד.

שמור על קשר עם הרופא שלך

שיחה עם הרופא שלך על איך אתה מרגיש לאורך התהליך יעזור להם להתאים דברים, במידת הצורך, כדי שתוכל להתחדד בבטחה.

בקש ממשפחה וחברים תמיכה

התחמצנות יכולה לגרום להרבה רגשות. זה יכול לעזור לסובבים אותך לתמוך בך ולהבין מה קורה.

שקול טיפול בשיחות

ניתוח אחד הראה שרק 20 אחוז מהאנשים הנוטלים תרופות נוגדות דיכאון עוברים גם פסיכותרפיה. עם זאת, מטה-אנליזה של מחקרים על תרופות נוגדות דיכאון ופסיכותרפיה מצאה עדויות לכך שטיפול בשיחות במהלך ואחרי הפחתה של תרופות נוגדות דיכאון יכול להועיל במניעת הישנות או הישנות.

yoga

בין אם יש לך תסמיני גמילה במהלך הטירון שלך ובין אם אין לך, אולי תרצה להוסיף טיפול דיבור לטיפול שלך.

השלם את כל התהליך

חשוב לסיים את כל התהליך. זכור שהרופא שלך נמצא שם כדי לעזור כל הזמן. עליך לקבוע פגישות חודשיות כדי לבצע צ'ק-אין לגבי תסמינים, להתאים את ההפחתה בעת הצורך, ולוודא שאינך סובל מהתקפי דיכאון.

בשורה התחתונה

יציאה מסיפרלקס יכולה להיות אופציה טובה עבור אנשים רבים, אך חשוב לעשות זאת נכון. הפחתת התרופות שלך יכולה לעזור לך להימנע מתופעות לוואי פיזיות ונפשיות כאחד.

זכור לקחת את זה לאט. ההתחממות לוקחת זמן. משך הזמן שלוקח הוא שונה עבור כל אחד, וזה יהיה תלוי באיזו תרופה אתה לוקח, כמה זמן אתה נוטל אותה ואם היו לך תופעות לוואי בעבר.

בזמן שאתה מתחדד, הקפד לשמור על הרגלים בריאים ובקש תמיכה אם אתה צריך את זה.

הדבר החשוב ביותר לעשות הוא לדבר עם הרופא שלך על הדרך הטובה ביותר להיגמל מסיפרלקס. הם יכולים לעזור לך לקבוע כמה מהר אתה יכול להתחדד ולעזור לך לנהל את הסימפטומים שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן