איך להפסיק לעשן קנאביס

יש אנשים שמניחים שקנאביס אינו מזיק יחסית, אך מחקרים הראו שיש לו מספר השפעות שליליות על הבריאות. למרות שהוא עשוי להיות פחות יוצר הרגל מחומרים אחרים, יש גם פוטנציאל לתלות ולהתמכרות.

אם אתה רוצה להפסיק לעשן גראס, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לשפר את סיכויי ההצלחה שלך כמו להפחית את השימוש שלך, להפסיק לעשן גראס (אם אתה מוכן להתמודד עם תסמיני גמילה), ומציאת הסחות דעת בריאות יותר.

cannabis farm

מאמר זה בוחן כמה מהטקטיקות הללו ואחרות שתוכלו לנסות וכן מידע על תסמיני הגמילה שאתם עשויים לחוות.

בחר גישה

ברגע שתחליט להפסיק לעשן גראס, ההחלטה הראשונה שלך היא לבחור איזו גישה מתאימה לך ולצרכים שלך. בעוד שאנשים מסוימים עשויים למצוא קל יותר לוותר על קנאביס מאחרים, הניסיון שלכם עשוי להיות תלוי אם פיתחתם תלות או התמכרות לחומר.

הפרעת שימוש בקנאביס נוטה יותר להתפתח אצל אנשים שהחלו לעשן גראס בגיל צעיר יותר או משתמשים בחומר רב בסם. המכון הלאומי להתעללות בסמים (NIDA) מציע שכ-30% מהאנשים שמשתמשים במריחואנה סובלים מהפרעת שימוש בקנאביס.

ישנן שתי גישות נפוצות לבחירה כאשר אתה מנסה להפסיק לעשן קנאביס: להפחית את השימוש שלך או להפסיק לעשן קנאביס.

הקטנת השימוש שלך

הפחתה היא תהליך הכולל הפחתה הדרגתית של השימוש בסמים על ידי הורדת המינון בשימוש לאורך תקופה. המטרה היא לאפשר לאט לאט לגופו של אדם להתרגל להורדת רמות החומר תוך צמצום תסמיני הגמילה מסמים.

האגודה האמריקנית לרפואת התמכרות (ASAM) מעדיפה בדרך כלל גישה הדרגתית להורדה כדי לעזור למזער תסמיני גמילה חמורים.

אם תחליט לנסות את הגישה ההדרגתית, יש כמה דברים שאתה יכול לעשות כדי לעזור לשפר את סיכויי ההצלחה שלך.

 • תנו לעצמכם מועד אחרון: בחרו תאריך שבו תרצו להפסיק לעשן מריחואנה לתמיד. ואז גלה כמה תצטרך לקצץ כדי להפסיק עד לתאריך זה.
 • בחר אסטרטגיית הפחתה: ייתכן שתבחר לצמצם סכום מסוים בכל יום או כל שבוע. אתה יכול גם לבחור לעבור למוצר קנאביס בעל עוצמה נמוכה יותר.

עזוב את קר טורקיה

גישה זו כוללת פשוט הפסקת השימוש בתרופה. למרות שגמילה מהטורקיה הקרה אינה קלה ולעתים קרובות מובילה לתסמיני גמילה עזים יותר, יש כמה סיבות שאנשים עשויים לבחור בשיטה זו.

smoking

לדוגמה, זו יכולה להיות דרך יעילה להפסיק את ההרגל שלך ולהתחיל מחדש. אנשים המפקפקים ביכולתם להפחית את השימוש בקנאביס באופן הדרגתי עשויים למצוא שיטה זו יעילה יותר.

כדי להפסיק לעשן קנאביס, עליך לבחור בגישה שמתאימה לך. אתה יכול להיגמל בהדרגה מהסם או להפסיק לעשן הודו קר.

היכונו למשיכה

ברגע שתחליטו להפסיק לעשן גראס, מומלץ להכיר את תסמיני הגמילה שאתם עלולים לחוות כשאתם מוותרים על התרופה. על ידי כך, תהיו מוכנים יותר מבחינה נפשית ותוכלו לתכנן כיצד תתמודדו עם התסמינים הללו.

סימנים נפוצים של גמילה מקנאביס כוללים:

 • תוֹקפָּנוּת
 • חֲרָדָה
 • שינויים בתיאבון
 • תשוקות
 • דִכָּאוֹן
 • תסמינים דמויי שפעת כגון חום
 • מְיוֹזָע
 • צְמַרמוֹרֶת
 • כאבי ראש
 • נִרגָנוּת
 • קשיי שינה
 • ירידה או עלייה במשקל

עבור רוב האנשים שמפסיקים את השימוש בקנאביס, תסמיני הגמילה יימשכו בדרך כלל כשבוע עד שבועיים. עם זאת, אנשים מסוימים עשויים להמשיך לחוות תסמינים אלו במשך מספר שבועות או אפילו חודשים, תופעה המכונה תסמונת גמילה פוסט-חריפה (PAWS).

תסמיני הגמילה יכולים להיות לא נעימים ויכולים להרוס את המאמצים שלך להפסיק לעשן גראס. כאשר הסימפטומים הפיזיים והפסיכולוגיים מתחזקים מספיק, אתה עשוי לחזור להשתמש בתרופה כדי למצוא הקלה.

במהלך תקופה זו, זה יכול להיות מועיל לקיים תוכנית שתעזור לך לדבוק במאמצי ההתאוששות שלך. חפש דרכים להקל על הסימפטומים שלך מבלי לפנות למריחואנה ושקול לפנות לספק שירותי הבריאות שלך לפתרונות שיכולים לעזור.

להזכיר לעצמך שהרגשות האלה הם זמניים ושתשתפר בעוד כמה ימים יכולה לעזור.

הבן את הטריגרים שלך

כאשר אתה מנסה להפסיק לעשן גראס, חיוני להיפטר מכל אביזרים הקשורים למריחואנה בבית שלך. היפטרות מהתרופה עצמה היא חיונית, אבל כדאי גם לחסל את כל הצינורות, קערות, באנגים, ואפים ומוצרים נלווים.

cough

העובדה שהם זמינים בקלות הופכת את זה לקל ומפתה יותר להיכנע לתשוקה לסמים. ברגע שאתה מודע יותר לדברים המעוררים את השימוש שלך בסמים, אתה יכול לתכנן להתמודד עם הטריגרים האלה. לפעמים זה עשוי לכלול הימנעות או ביטול דברים שיוצרים לחץ עליך לעשן מריחואנה. במקרים אחרים, תצטרך לחקור מנגנוני התמודדות בריאים שיעזרו לך לנהל את הדחפים שלך.

אל תהיה קשה מדי עם עצמך אם אתה עושה טעות ותעשן שוב. הישנות שכיחה עבור כל מי שמנסה להיגמל. מחקר מצא שבדרך כלל לוקח לאנשים כמה ניסיונות לפני שהם מצליחים. גלישה לא אומרת שנכשלת; זו רק נסיגה זמנית.

למד את הטריגרים שלך

בין אם אתם מפחיתים את השימוש שלכם או מפסיקים את השימוש בטורקיה קר, חיוני להיות מודע לאנשים, לחפצים או למצבים שיכולים לעורר תשוקה ושימוש בסמים. זיהוי הטריגרים הללו ומציאת דרכים להימנע מהם או להתמודד איתם יכולים לעזור לך להצליח יותר.

טיפים לגמילה מקנאביס

לא משנה באיזו אסטרטגיה תחליט להשתמש כדי להפסיק לעשן קנאביס, מספר טכניקות יכולות לעזור לך לעמוד ביעדים שלך. כמה דברים שאתה יכול לנסות מפורטים למטה.

מצא הסחות דעת

מציאת דרכים להישאר עסוק יכולה לעזור להסיח את דעתך מכמה מתסמיני הגמילה הלא נעימים. זה גם יכול להרחיק את דעתך מהתשוקה לסמים שאולי אתה חווה.

חפש דברים שאתה יכול לעשות שיעזרו לך להוריד את דעתך מעישון קנאביס. אם אתה בדרך כלל מעשן בתקופות ספציפיות, כמו בסופי שבוע, מצא פעילויות שיעזרו לך להעסיק אותך ולהסיח את דעתך.

יצירת שגרה חדשה יכולה להיות מועילה גם כאשר אתה מפסיק חומר כמו קנאביס. שמירה על שגרה בזמנים מלחיצים יכולה להיות חשובה לרווחתך הנפשית, אך הקפדה על הרגלים ישנים (אלו שהציגו שימוש קבוע בסמים) יכולה להקשות בהרבה על ההתאוששות.

תרגיל

כאשר אתה מפסיק קנאביס, אתה עשוי לגלות שפעילות גופנית סדירה יכולה להועיל מסיבות שונות. ראשית, זה יכול להוות הסחת דעת חשובה כאשר התשוקה פוגעת. זה גם יכול לעזור לך להרגיש טוב יותר ומלא אנרגיה כשאתה מתמודד עם תסמיני גמילה.

חלק מהמחקרים גם מצביעים על כך שפעילות גופנית עשויה לעזור להשלים טיפולים אחרים להפרעת שימוש בקנאביס. חוקרים מציינים שמכיוון ששימוש בקנאביס יכול להשפיע על המערכות המווסתות מתח ותגמולים, פעילות גופנית עשויה לסייע בהפחתת תסמיני הגמילה, לסייע בניהול מתח ולהפחית את התשוקה לסמים.

find distractions

המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) ממליץ למבוגרים לעסוק ב-150 דקות של פעילות אירובית בעצימות בינונית מדי שבוע, המסתכמת בכ-30 דקות של הליכה מהירה חמישה ימים בכל שבוע. מחקר קטן אחד שפורסם בכתב העת PLoS ONE מצא שפעילות גופנית מתונה ריסנה את השימוש והתשוקה בקנאביס.

דאג לעצמך

זה יכול להיות מאתגר להתמודד עם תסמינים של גמילה מריחואנה, ולכן הטיפול בעצמך חשוב במיוחד בתקופה זו. הקפד לאכול תזונה בריאה ולנוח הרבה.

כאשר אתה מוצא את עצמך נאבק עם מתח או חרדה, נסה ליישם כמה טכניקות יעילות לניהול מתח כגון נשימה עמוקה או הרפיית שרירים מתקדמת.

כמו כן, התמקדו במציאת תחושת איזון בחייכם. תרגול מיינדפולנס, שבו אתה לומד להתמקד ברגע הנוכחי ולבנות תחושה חזקה יותר של מודעות עצמית, יכול לעזור לך להתאים יותר לצרכים שלך.

מצא תמיכה

מערכת התמיכה החברתית שלך יכולה גם למלא תפקיד חשוב בהשגת המטרות שלך.

ייתכן שתבחין שאנשים מסוימים בחייך עשויים להיות פחות תומכים – במיוחד אם חלק גדול מהחיים החברתיים שלך מתמקד בשימוש במריחואנה. במקרים אלה, ייתכן שתצטרך לשקול להעריך מחדש חלק ממערכות היחסים שלך והמקומות שבהם אתה מבלה את זמנך.

צור גבולות עם אנשים שהופכים את זה למאתגר יותר להפסיק. דבר עם חברים תומכים על המטרות שלך. הם יכולים להציע את העידוד והתמיכה שאתה צריך כדי להצליח.

כיצד לקבל עזרה להתמכרות לקנאביס

אם אתם רוצים להפסיק לעשן גראס, חשוב גם לזכור שאתם לא צריכים לעשות הכל לבד. קבלת עזרה מספק שירותי הבריאות או המטפל שלך יכולה להגדיל את הסיכויים שלך להצליח להיגמל מקנאביס.

התחל בשיחה עם הרופא או איש מקצוע בתחום בריאות הנפש לגבי אפשרויות הטיפול שלך.

אין כיום תרופות המאושרות על ידי ה-FDA לטיפול בהפרעות שימוש בקנאביס, אך מחקר בתחום זה נמשך. ניסויים קליניים הראו כי בוספירון, תרופה נוגדת חרדה, יכולה להפחית את התשוקה ואת השימוש בסמים ולהפחית תסמינים של עצבנות.

ספק שירותי הבריאות שלך עשוי לרשום תרופות לטיפול בהפרעות נפשיות המתרחשות במקביל.

cannabis

טיפול הוא בדרך כלל הטיפול המומלץ להפרעת שימוש בקנאביס. אסטרטגיות ספציפיות שניתן להשתמש בהן כוללות:

 • טיפול קוגניטיבי התנהגותי (CBT), המתייחס לדפוסי החשיבה השליליים הבסיסיים התורמים להתנהגות התמכרותית. המטפל שלך יכול גם לעזור לך למצוא מנגנוני התמודדות שיעזרו לך להתמודד עם המחשבות או הרגשות שתורמים לרוב לשימוש בסמים.
 • ניהול מגירה, הכולל שימוש בתגמולים לחיזוק ועידוד התנזרות מסמים. לדוגמה, ייתכן שתוכל לזכות בפרסים הרצויים על ידי עמידה במבחן סמים.
 • ראיון מוטיבציוני, שהוא גישה המסייעת לאנשים לפתח מוטיבציה חזקה לבצע שינויים התנהגותיים חיוביים בחייהם. סוג זה של טיפול יכול להועיל לאנשים שמתקשים למצוא את המוטיבציה להפסיק לעשן גראס.

אסטרטגיות לעזרה עצמית חשובות, אבל לפעמים אתה עשוי להזדקק לעזרה. פנה לרופא שלך או מצא איש מקצוע בתחום בריאות הנפש המתמחה בטיפול בהתמכרויות.

מחשבות אחרונות

בעוד שקנאביס עשוי להיות פחות יוצר הרגל מחומרים אחרים, חלק מהאנשים נאבקים עם תופעות לוואי לא נעימות או תלות. אם אתם תוהים איך להפסיק לעשן קנאביס, חשוב לזכור שיש כלים ומשאבים זמינים שיכולים לעזור.

אפשר להצליח לבד, אבל שיחה עם הרופא או המטפל יכול להיות גם מקום מצוין להתחיל בו. בחירה בדרך להפסיק, להגדיר מטרות ולדאוג לעצמך בזמן שאתה עובד ויתור על גראס יכול לעזור לך להרגיש טוב יותר ולשפר את יכולתך לעמוד ביעדים שלך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן