איך להפסיק לצפות בפורנו

צפייה בפורנו היא פעילות משובחת ובריאה כשהיא נעשית כראוי ובמתון, אבל היא עלולה להוות בעיה אם היא משפיעה על היבטים אחרים של חייך. למרבה המזל, יש דרכים להפסיק עם פורנו. אתה יכול להתקין חוסם פורנו, להצטרף לקבוצה בת 12 שלבים, ליישם הסחות דעת ולתעדף את הערכים שלך. האופן שבו אתה רואה את עצמך עשוי להיות הכלי החזק ביותר שאתה צריך להפסיק לתמיד.

מתי צפייה בפורנו הופכת לבעיה?

כאשר אדם חש בושה ואינו מסוגל למלא תפקידים ואחריות עיקריים עקב שימוש בפורנו, אז בטוח לומר שיש לכך השפעה שלילית. למרות שזו התנהגות נורמלית, צפייה בפורנו עלולה להפוך לבעיה אם היא מתחילה להשתלט על היבטים אחרים של חייך.

man watching tv

  • הרגלי הצפייה שלך בפורנו עשויים להיות בעייתיים אם אתה:
  • השתמש בו כישורי התמודדות עם חרדה או דיכאון
  • חווה ירידה בזוגיות ובסיפוק המיני
  • הימנע מאינטימיות פיזית ורגשית עם בן הזוג
  • המשך לצפות בפורנוגרפיה למרות ההשלכות השליליות (סכסוך בזוגיות, סיום פוטנציאלי של מערכת יחסים)
  • התנתקות מפעילויות חברתיות עקב מתן עדיפות לשימוש בפורנו
  • צפה בו במהלך שעות העבודה למרות הסיכונים הכרוכים בכך (כלומר להיכנע לדחפים כדי שזה יפריע לחלקים אחרים של החיים)
  • מתן עדיפות לפורנוגרפיה על פני מין עם בן זוג

10 טיפים כיצד להפסיק פורנו

למרבה המזל, ישנן טכניקות רבות להפסיק להסתכל על פורנו. בין אם אתה מאמין שיש לך התמכרות או זיהית סיבות לכך שהשימוש בפורנוגרפיה שלך מפריע למי שאתה רוצה להיות, יש דרכים להיגמל.

תעדוף ערכים, עיצוב מחדש של דיבור עצמי, קבלת הקושי בשינוי, התייחסות לגורמי לחץ בסיסיים, הצטרפות לקבוצת תמיכה, יצירת סביבה מתאימה לשינוי, כמו גם תוכנית גיבוי כאשר מתעוררים מכשולים יכולים לעזור לך לשמור על אורח חיים נטול פורנו.

להלן 10 טיפים להגבלת או הפסקת השימוש בפורנו:

1. תכננו מראש

כמו רוב הדברים, אי תכנון הוא תכנון להיכשל בכל הנוגע להפסקת פורנו. תכנון מראש יאפשר לך לשחק את התפקיד של "האני האידיאלי" שלך, גם כאשר אתה מתמודד עם הדחף לצפות. כן, הדחף יבוא אבל זכרו שדחף אינו הישנות. אנחנו מחוברים לחווית נוחות ולכן דחפים הם הדרך של הגוף שלך להוביל אותך בחזרה לאזור הבטוח שלך.

למד את עצמך וזהה את הטריגרים שלך. זה שהחלטת להפסיק עם פורנו לא אומר שטריגרים, דחפים וספק עצמי לא יעלו. זו בדיוק הסיבה שחיוני שתהיה לך תוכנית גיבוי.

2. נסה מדיטציה

מדיטציה מלמדת אותך איך להתנתק מהמחשבות והרגשות שלך. זהו כלי נגיש לכולם ויכול להועיל מאוד בשלבים המוקדמים של הפסקת פורנו כאשר הרגשות נוטים להשתנות הכי הרבה.

הפניית מחשבות חודרניות להתמקדות בנשימה מאפשרת לאדם לראות שמחשבות יכולות לבוא אך אין צורך לפעול עליהן (ולרוב תעזוב מהר יותר במצב רגוע יותר).

yoga

3. לעסוק בפעילות גופנית

הוכח שעיסוק בפעילות גופנית משפיע לטובה על מרכז התגמול של המוח המקדם רווחה כללית. פעילות גופנית ידועה כמשפרת את הבריאות הפיזית והנפשית של אנשים על ידי שליטה בדחף התגמול, מה שעשוי לעזור להסביר את יכולתה להפחית את ההתמכרות לאינטרנט.

4. הצטרף לקבוצה בת 12 שלבים

מכיוון שהודאה בהתמכרות לפורנוגרפיה מגיעה לעיתים קרובות עם שיפוט של אחרים, קבוצות בנות 12 שלבים יכולות לספק פורום בטוח לדיון באזור נטול שיפוט, שאנשים רבים מוצאים חיוני בהתגברות על התמכרות.

אחריות ותמיכה הם יתרונות נוספים שעוזרים לאדם להרגיש נתמך יותר ופחות לבד בזמן שהוא לוקח את המסע לעבר אורח חיים נטול פורנו. ספרייה מקוונת יכולה לעזור לך למצוא מטפל המתמחה בהתמכרות לפורנו לקבלת עזרה מקצועית פרטנית יותר.

5. שנה את הסביבה שלך

אל תזלזלו בתפקיד שהסביבה של האדם ממלאת בהנעה. כל פעילות שנעשית מספיק זמן הופכת להיות רגילה וניתנת לשמירה על טייס אוטומטי, ודורשת מעט חשיבה.

הדבר נכון גם לגבי פורנוגרפיה – מה שאולי התחיל כמיומנות התמודדות עשוי להישמר כעת מתוך הרגל. איך אתה יכול לשנות את הסביבה שלך כדי שתוכל לשנות את התוצאה?

6. התקן חוסם פורנו

התקנת חוסם פורנו במכשירים הדיגיטליים שלך יכולה לספק מעט מחסום (או לפחות כמה צעדים נוספים) באותם רגעים של דחפים עזים. נראה שהדבר הטוב ביותר בחוסם פורנו הוא הפוטנציאל שלו לקנות עוד קצת זמן כדי לשקול מחדש את התשוקות כדי לבחור להישען על ערכים במקום זאת.

זה יכול להקל על נקיטת פעולה מחויבת ולעזור לך להשיג את המטרות שלך של צפייה פחות, ובסופו של דבר להפסיק פורנו.

7. נסה ACT Therapy

discuss with doctor

טיפול בקבלה ומחויבות (ACT) הוא צורה של CBT המדגישה קבלה של מחשבות ודחפים ובו זמנית מתחייבת לפעולות שמתאימות יותר לערכים חשובים. על ידי למידה להפסיק להימנע, להכחיש ולהיאבק עם מחשבות, רגשות ודחפים פנימיים, אנשים לומדים לקיים איתם מערכת יחסים טובה יותר, ומסוגלים ליצור מרחב להתקדם בחייהם.

ACT הוא אחד הטיפולים הנתמכים במחקר לצפייה בעייתית בפורנוגרפיה, ונמצא כמפחית את השימוש בפורנו בלמעלה מ-90% לאחר 12 מפגשים.

8. קבל את עצמך

מה שאתה מתנגד, מתמיד ויכול להגדיל כל מאבק שניצב בפניו. נדרשת קבלה מלאה של מי שאתה בהווה ותמונה ברורה של מי אתה רוצה להיות כדי לבצע שינויים ארוכי טווח.

יצירת זהות עצמית חדשה (וכתיבת זאת כדי לבקר אותה לעתים קרובות) חיונית לקיצור הפער הזה ולבצע בחירות טובות יותר באותם רגעים קשים.

9. יש תכנית ב' ותכנית ג'

כוח רצון לבדו אינו אסטרטגיה יעילה למניעת הישנות. תחליפים חיוניים להצלחה ארוכת טווח ביצירת חיים נטולי פורנו. תחביבים חדשים, קבוצות מפגש ואסטרטגיות גיבוי מתוכננות מראש הם מרכיבים חשובים במסע להחלמה.

10. תעדוף את הערכים שלך

לערכים יש תפקיד חשוב בשמירה על אורח חיים חדש זה לטווח ארוך. הוכח כי ערכים ממלאים תפקיד מרכזי בשמירה על שינוי חיובי. הסיבה לכך היא שדרוש יותר כדי לחיות אורח חיים נטול פורנו מאשר רק להגדיר מטרה להפסיק את הפורנוגרפיה. במקום להתמקד במה שאתה רוצה להימנע, לדעת לקראת מה אתה רוצה לפנות היא המפתח. ברגע שאתה בוחר את המטרה של אורח חיים נטול פורנו, הערכים קובעים כיצד אתה מופיע בתפקיד החדש הזה.

find distractions

הפסקת פורנו לתמיד עוסקת בבחירת התדמית לטווח הארוך של מי שאתה רוצה להיות במקום להיכנע לתשוקות האוטומטיות, הרגילות והאימפולסיביות לטווח הקצר. זה אומר לבחור להאט ולהרגיש באמת את הרגשות שלך בניגוד לברוח מהם. המפתח הוא שיהיו תוכניות גיבוי שמתאימות למה שחשוב ומשמעותי עבורך. נסח מחדש את הפסקת העבודה כהזדמנות לייעל את הצמיחה האישית, ותרגול חמלה עצמית כחלק מהמסע.

מחשבות אחרונות על הפסקת פורנו

הכמיהה לחיות חיים נטולי פורנו היא היעד האולטימטיבי עבור רבים. כן, להפסיק עם פורנו זה קשה, אבל אתה לא לבד במשימה הזו. התחייבות לשינוי וקבלת בהירות לגבי איך ייראו חייך החדשים ללא פורנו היא המפתח. הזכר לעצמך לאן אתה הולך מדי יום. קבל את המאבק וזכור שיש לך את זה בך לנקוט בפעולה הדרושה כדי להביא אותך מהמקום שבו אתה נמצא למקום שבו אתה רוצה להיות.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

דילוג לתוכן